Edit Content

menu naszej strony

chrobry basket głuchołazy

Sezon 2008/2009

IX MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ KOSZYKÓWKI DZIEWCZĄT O PUCHAR MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO

Turniej rozgrywany był w dniach 08 – 10 listopada w hali sportowej GOSiR w Głuchołazach. Organizatorem turnieju był MUKS Chrobry Basket Głuchołazy    a współorganizatorami Urząd Marszałkowski w Opolu, Urząd Miejski w Głuchołazach, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Głuchołazach oraz Ośrodek Turystyczny „Banderoza”. W turnieju uczestniczyły zespoły młodziczek starszych:

GRUPA – AGRUPA – B
VKM Wilno IVKM Wilno II
MKS MOS KatowiceTS Olimpia Poznań
UKS PrzemkówMKS Zabrze
LA Basket Piekary ŚląskieMUKS Chrobry Basket Głuchołazy

Sobota 08.11.2008

1.

Głuchołazy – Wilno II

70:34

gr.B

2.

Poznań – Zabrze

48:56

gr.B

3.

Wilno I – Przemków

46:72

gr.A

4.

Katowice – Piekary Śląskie

62:33

gr.a

5.

Wilno II – Poznań

48:74

gr.B

6.

Zabrze – Głuchołazy

19:61

gr.B

7.

Piekary Śląskie – Wilno I

33:60

gr.A

8.

Przemków – Katowice

58:29

gr.A

     

Niedziela 09.11.2008

 
9.Wilno II – Zabrze

39:55

gr.B

10.Głuchołazy – Poznań

38:50

gr.B

11.Wilno I – Katowice

52:18

gr.A

12.Piekary Śląskie – Przemków

44:76

gr.A

13.Katowice – Wilno II

66:28

3A-4B

14.Zabrze – Piekary Śląskie

36:56

3B-4B

15.Przemków – Poznań

85:48

1A-2B

16.Głuchołazy – Wilno I

28:52

1B-2A

     

MECZE O MIEJSCA I – VIII

Poniedziałek 10.11.2008r.

 
17.mecz o VII m-ceZabrze – Wilno II

49:30

18.mecz o V m-ceKatowice – Piekary Śląskie

59:55

19.mecz o III m-cePoznań – Głuchołazy

54:33

20.mecz o I m-cePrzemków – Wilno I

70:38

     

TABELA KOŃCOWA TURNIEJU

 
1.UKS PRZEMKÓW
2.VKM WILNO I
3.TS OLIMPIA POZNAŃ
4.MUKS CHROBRY BASKET GŁUCHOŁAZY
5.MKS MOS KATOWICE
6.LA BASKET PIEKARY ŚLĄSKIE
7.MKS ZABRZE
8.VKM WILNO II
   

NAJLEPSZA PIĄTKA TURNIEJU
1. Kamila Łapkowska – UKS Przemków
2. Jeva Belickaite – VKM Wilno I
3. Weronika Nawrocka – Olimpia Poznań
4. Nina Janikowska – UKS Przemków
5. Eliza Bafia – MUKS Chrobry Basket Głuchołazy


NAJSKUTECZNIEJSZA ZAWODNICZKA TURNIEJU
Kamila Łapkowska – UKS Przemków


NAJLEPSZE ZAWODNICZKI W DRUŻYNACH:
VKM Wilno I – Lina Ribokaite
VKM Wilno II – Austeja Sirsinaityte
TS Olimpia Poznań – Edyta Disterheft
MKS MOS Katowice – Dominika Oleksy
MKS Zabrze – Wiktoria Pajdzińska
UKS Przemków – Malwina Żywokarta
LA Basket Piekary Śląskie – Marzena Mazur
MUKS Chrobry Basket Głuchołazy – Natalia Fundeła

klub sportowy MUKS Chrobry Basket Glucholazy_archiwum

VIII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ KOSZYKÓWKI JUNIOREK STARSZYCH O PUCHAR BURMISTRZA GŁUCHOŁAZ

Turniej rozgrywany był w dniach 19 – 21 września 2008 roku w hali sportowej GOSiR Głuchołazy. Organizatorem turnieju był MUKS Chrobry Basket Głuchołazy a współorganizatorami Urząd Marszałkowski w Opolu, Urząd Miejski w Głuchołazach. W turnieju uczestniczyły zespoły juniorek starszych MUKS Spartakus Wschowa, Lotnik Wierzawice, MUKS Leżajsk, RMKS Rybnik, KS Odra Brzeg, MUKS Chrobry Basket Głuchołazy.

VIII Turniej Głuchołazy

Głuchołazy – Wschowa44 : 52
Leżajsk – Głuchołazy50 : 22
Leżajsk – Brzeg55 : 28
Głuchołazy – Brzeg42 : 62
Wschowa – Rybnik46 : 51
Rybnik – Głuchołazy49 : 62
Wierzawice- Głuchołazy39 : 42
Leżajsk – Rybnik65 : 24
Rybnik – Wierzawice46 : 61
 Wschowa – Wierzawice58 : 57
Brzeg – Rybnik43 : 32
Wierzawice – Leżajsk47 : 88
Brzeg – Wierzawice63 : 38
Leżajsk – Wschowa58 : 55
Wschowa – Brzeg47 : 58

Tabela końcowa VIII turnieju

 
1. MUKS Leżajsk

5

10

316 : 176
2. KS Odra Brzeg

5

9

254 : 214
3. MUKS Spartakus Wschowa

5

7

258 : 268
4. MUKS CH – B Głuchołazy

5

7

212 : 252
5. LOTNIK Wierzawice

5

6

242 : 297
6. RMKS Rybnik

5

6

202 : 277
     

Najlepsza piątka turnieju:
Teklińska Aleksandra – Odra Brzeg,
Iwan Marta – MUKS Spartakus Wschowa,
Ćwiek Julia – MUKS Chrobry Basket Głuchołazy,
Mycio Paulina – RMKS Rybnik,
Majkut Dominika – MUKS Leżajsk.


MVP Turnieju:
Musijowska Jessica – MUKS Leżajsk


Najskuteczniejsza zawodniczka turnieju:
Szenawa Anna – MUKS Chrobry Basket Głuchołazy


Najlepsze zawodniczki w poszczególnych zespołach:
MUKS Leżajsk – Niemczyk Kinga
KS Odra Brzeg – Mykita Agnieszka
MUKS Spartakus Wschowa – Makowska Dagmara
MUKS Chrobry Basket Głuchołazy – Pydych Joanna
LOTNIK Wierzawice – Kromka Kamila
RMKS Rybnik – Krall Agnieszka.

klub sportowy MUKS Chrobry Basket Glucholazy_archiwum

JUNIORKI STARSZE

Nasze wyniki w rozgrywkach ligii Śląsko-Opolskiej i wyniki półfinału Mistrzostw Polski :

MUKS Chrobry Basket Głuchołazy:JKKS Jastrzębie Zdrój90:65
RMKS Rybnik:MUKS Chrobry Basket Głuchołazy66:32
MUKS Chrobry Basket Głuchołazy:KS Odra Brzeg78:41
UKS Zryw Dębieńsko:MUKS Chrobry Basket Głuchołazy80:74
KS Filar Sosnowiec:MUKS Chrobry Basket Głuchołazy35:63
JKKS Jastrzębie Zdrój:MUKS Chrobry Basket Głuchołazy66:91
MUKS Chrobry Basket Głuchołazy:RMKS Rybnik50:86
KS Odra Brzeg:MUKS Chrobry Basket Głuchołazy52:64
MUKS Chrobry Basket Głuchołazy:UKS Zryw Dębieńsko88:70
MUKS Chrobry Basket Głuchołazy:KS Filar Sosnowiec97:47

KOŃCOWA KLASYFIKACJA:

MiejsceDrużynaMPKTKZ:KU
1RMKS Rybnik1020824:390
2MUKS Chrobry Basket Głuchołazy1017727:608
3KS Odra Brzeg1015598:631
4KS Filar Sosnowiec1014577:672
5UKS Zryw Dębieńsko1014660:767
6JKKS Jastrzębie Zdrój1010567:885
 

ZAJĘCIE DRUGIEGO MIEJSCA W STREFOWEJ LIDZE ŚLĄSKO-OPOLSKIEJ DAŁO NAM AWANS DO PÓŁFINAŁU MISTRZOSTW POLSKI. DO PÓŁFINAŁÓW AWANSOWAŁO 16 DRUŻYN KTÓRE ZOSTAŁY PODZIELONE NA CZTERY GRUPY. ROZGRYWKI GRUPOWE ODBYWAŁY SIĘ W FORMIE TURNIEJI Z KTÓRYCH DO FINAŁÓW AWANSOWAŁY PO DWA ZESPOŁY Z GRUPY.

 
klub sportowy MUKS Chrobry Basket Glucholazy_archiwum

PÓŁFINAŁ MISTRZOSTW POLSKI JUNIOREK STARSZYCH GŁUCHOŁAZY 16-18.01.2009

Do Finału awansowało osiem zespołów , które utworzyły dwie grupy:

PÓŁFINAŁ MISTRZOSTW POLSKI JUNIOREK STARSZYCH GŁUCHOŁAZY 16-18.01.2009

      
KKS OLSZTYN:KS PIASECZNO88:81
MUKS BASKET GŁUCHOŁAZY:KS KORONA KRAKÓW67:66
KS KORONA KRAKÓW:KKS OLSZTYN82:68
MUKS BASKET GŁUCHOŁAZY:KS PIASECZNO83:85
KS PIASECZNO:KS KORONA KRAKÓW65:81
KKS OLSZTYN:MUKS BASKET GŁUCHOŁAZY68:94

KOŃCOWA TABELA :

MiejsceDrużynaMPKTKZ:KU

1

MUKS CHROBRY BASKET GŁUCHOŁAZY35244:219

2

KS KORONA KRAKÓW35229:200

3

KKS OLSZTYN34224:257

4

KS PIASECZNO34231:252
 

DO FINAŁU MISTRZOSTW POLSKI AWANSOWAŁY DRUŻYNY MUKS CHROBRY BASKET GŁUCHOŁAZY I KS KORONA KRAKÓW.

klub sportowy MUKS Chrobry Basket Glucholazy_archiwum

FINAŁ MISTRZOSTW POLSKI JUNIOREK STARSZYCH GDYNIA 28.01-01.02.2009

Do Finału awansowało osiem zespołów , które utworzyły dwie grupy:

Grupa A:

Orzeł Polkowice, Wisła Kraków, Lider Pruszków, MUKS Chrobry Basket Głuchołazy.

Grupa B:

AZS PWSZ Gorzów, Korona Kraków, VBW GTK Gdynia, PTK Pabianice


Grupa A

28.01.2009 (środa)
Orzeł Polkowice – Wisła Kraków 79:70 (20:14, 17:16, 13:12, 17:25, 12:3)
Chrobry Basket Głuchołazy – Lider Pruszków 70:36 (15:11, 27:12, 16:8, 12:15)
29.01.2009 (czwartek)
Chrobry Basket Głuchołazy – Orzeł Polkowice 72:59 (17:17, 12:14, 15:18, 28:10)

Lider Pruszków – Wisła Kraków 74:72 (21:21, 19:18, 14:16, 20:17)

30.01.2009 (piątek)
Orzeł Polkowice – Lider Pruszków 68:44 (17:9, 22:10, 21:8, 8:17)

Wisła Kraków – Chrobry Basket Głuchołazy 86:59 (21:19, 19:10, 20:14, 26:16)

Klasyfikacja końcowa
1. Chrobry Basket Głuchołazy*
2. Orzeł Polkowice*
3. Lider Pruszków
4. Wisła Kraków
* – awans do strefy medalowej



Grupa B
28.01.2009 (środa)
AZS PWSZ Gorzów Wlkp. – PTK Pabianice 63:56 (18:17, 12:17, 10:7, 23:15)
VBW GTK Gdynia – Korona Kraków 83:56 (24:18, 18:17, 11:13, 30:8)

29.01.2009 (czwartek)
PTK Pabianice – Korona Kraków 66:74 (12:24, 10:22, 15:18, 29:10)

VBW GTK Gdynia – AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 58:65 (18:14, 13:17, 18:17, 9:17)

30.01.2009 (piątek)
Korona Kraków – AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 63:62 (14:18, 9:15, 21:9, 19:20)

VBW GTK Gdynia – PTK Pabianice 103:49 (25:8, 18:16, 22:19, 38:6)

Klasyfikacja końcowa
1. VBW GTK Gdynia*
2. AZS PWSZ Gorzów Wlkp.*
3. Korona Kraków
4. PTK Pabianice
* – awans do strefy medalowej


Walka o miejsca:

31.01.2009 (sobota)

półfinały
Orzeł Polkowice – VBW GTK Gdynia 50:71 (11:22, 12:19, 13:15, 14:15)

Chrobry Basket Głuchołazy – AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 56:73 (24:33, 4:16, 13:18, 15:6)

o 5. miejsce
Lider Pruszków – Korona Kraków 52:70 (17:20, 8:21, 8:15, 19:13)

o 7. miejsce
Wisła Kraków – PTK Pabianice 62:67 (12:19, 15:21, 19:10, 16:17)


1.02.2009 (niedziela)

o 1. miejsce
VBW GTK Gdynia – AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 90:75 (16:15, 20:15, 26:24, 28:21)

o 3. miejsce
Orzeł Polkowice – Chrobry Basket Głuchołazy 76:90 (18:24, 22:14, 22:19, 14:33)


Klasyfikacja końcowa
1. VBW GTK Gdynia – Mistrz Polski 2009
2. AZS PWSZ Gorzów Wlkp.
3. MUKS Chrobry Basket Głuchołazy
4. Orzeł Polkowice
5. Korona Kraków
6. Lider Pruszków
7. PTK Pabianice
8. Wisła Kraków

Nagrody indywidualne

MVP – Oliwia Tomiałowicz (VBW GTK Gdynia)
Piątka All Stars:
Agnieszka Śnieżek (Chrobry Basket Głuchołazy)
Paulina Rozwadowska (Orzeł Polkowice)
Agnieszka Kaczmarczyk (AZS PWSZ Gorzów Wlkp.)
Oliwia Tomiałowicz (VBW GTK Gdynia)
Róża Ratajczak (Korona Kraków)
Najlepszy strzelec – Oliwia Tomiałowicz (VBW GTK Gdynia)
Najlepiej zbierająca – Paulina Rozwadowska (Orzeł Polkowice)
Najlepiej asystująca – Katarzyna Bednarczyk (Orzeł Polkowice)

klub sportowy MUKS Chrobry Basket Glucholazy_archiwum

MŁODZICZKI STARSZE

Nasze wyniki w rozgrywkach ligii Śląsko-Opolskiej:

MUKS Chrobry Basket Głuchołazy:MKS MOS Katowice39:53
MKS Strzelce Opolskie:MUKS Chrobry Basket Głuchołazy22:102
MUKS Chrobry Basket Głuchołazy:ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski50:34
RMKS Rybnik:MUKS Chrobry Basket Głuchołazy44:41
MUKS Chrobry Basket Głuchołazy:GUKS Gwarek Pawłowice90:21
UKS MOSM Bytom:MUKS Chrobry Basket Głuchołazy82:51
MKS Zabrze:MUKS Chrobry Basket Głuchołazy69:53
MUKS Chrobry Basket Głuchołazy:JAS-FBG Sosnowiec54:73
UKS LA-Basket Piekary Śląskie:MUKS Chrobry Basket Głuchołazy61:44
MKS MOS Katowice:MUKS Chrobry Basket Głuchołazy51:37
MUKS Chrobry Basket Głuchołazy:MKS Strzelce Opolskie97:31
ŻKK Olimpia Wodzisław:MUKS Chrobry Basket Głuchołazy52:68
MUKS Chrobry Basket Głuchołazy:RMKS Rybnik98:43
GUKS Gwarek Pawłowice:MUKS Chrobry Basket Głuchołazy25:52
MUKS Chrobry Basket Głuchołazy:UKS MOSM Bytom68:48
MUKS Chrobry Basket Głuchołazy:MKS Zabrze79:55
JAS-FBGSosnowiec:MUKS Chrobry Basket Głuchołazy61:40
MUKS Chrobry Basket Głuchołazy:UKS LA-Basket Piekary Śląskie69:41

KOŃCOWA KLASYFIKACJA

MiejsceDrużynaMPKTKZ:KU
1KS JAS FBG Sosnowiec18351363:762
2MKS MOS Katowice18311011:737
3UKS MOSM Bytom18311280:947
4UKS LA-Basket Piekary Śląskie18291173:891
5MUKS Chrobry Basket Głuchołazy18281105:871
6MKS Zabrze18281218:1020
7RMKS Rybnik18261006:1038
8ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski18241064:987
9GUKS Gwarek Pawłowice1819674:1444
10MKS Strzelce Opolskie1819675:1874
 

DO ĆWIERĆFINAŁÓW MISTRZOSTW POLSKI MŁODZICZEK AWANSOWAŁY ZESPOŁY, KTÓRE ZAKOŃCZYŁY ROZGRYWKI NA MIEJSCACH 1 – 4.

klub sportowy MUKS Chrobry Basket Glucholazy_archiwum
MUKS Chrobry Basket Glucholazy logo

„Ciężka praca pokonuje talent, gdy talent nie pracuje.”

– Tim Notke